Informace o nás

 

    Naším cílem je vždy spokojený zákazník. Dbáme na kvalitní služby, které Vám nabízíme my "profesionálně vyškolená obsluha Kavárny Štístko v Sokolově". Ať už se jedná o přípravu kávy, či dortíků. Věříme, že se k nám budete často a rádi vracet. Podle potřeby si u nás můžete rezervovat stůl, nebo celou kavárnu. Ať už se bude jednat o rodinné odpoledne nebo o pracovní schůzku. Jsme připraveni Vám vyjít vždy maximálně vstříc.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

       

        Spolupracujeme s několika násobnou mistryní kávy Petrou Veselou, která se 1.8.2009 stala koordinátorkou SCAE. V blízké době předpokládáme, že se nám podaří získat členství v SCAE "speciality cofee assn. of europe" - jedná se o neziskovou organizaci specialistů, profesionálů i nadšenců kolem kávy, se sídlem v Londýně. Do aktivit SCAE spadají činosti vzdělávání a také pořádání celorepublikových soutěží, ze kterých se vítězové kvalifikují  na Mistrovství světa. Tyto soutěže se dělí do dvou částí.

        Barista roku, jako hlavní soutěž a mistrovství republiky v Latte art, Coffee in good spirits, Cup tasting a Cezve ibrik.

        V každé zemi má pobočku na starosti koordinátor, kterého volí členové asociace, v dané zemi jsou domácí i celosvětové souteže baristů "spacialistů na přípravu kávy".

        V České Republice to do nedávna byla právě Petra Veselá, u které jsme prošli pečlivým školením a to jak teoretickým, tak i praktickým.

 

Historie Kavárny

Na začátku byla myšlenka  na malou kavárnu. Po dvou letech přemýšlení a stále větší touze jsme se do toho pustili. Začali jsme sbírat informace a zajímat se o tajemství správně připravené kávy - jak takovou kávu poznat a jak jí připravit. Absolvovali jsme školení kávy u mistryně České republiky Petry Veselé. Nakonec stačilo vybrat místo a pustit se do příprav.

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Celkový počet hlasů: 77